ΤΟΠΙΚΑ

4×4 ο Άρης Λεπενούς συνεχίζει πρωτοπόρος στην Ά ΕΠΣ- Τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες (φωτο)

Πρωτοπόρος, έχοντας το απόλυτο, δηλαδή τέσσερις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια, συνεχίζει στην Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας ο Άρης Λεπενούς.

Με χατ τρικ του Βασιλόγιαννη και δύο γκολ του Μακρυπίδη, επιβλήθηκε του Ναυπακτιακού Αστέρα των πολλών διοικητικών προβλημάτων με 5-2.

Ο Γεωργίου απέκρουσε πέναλτι στο 60′, με τον Ευθυμιόπουλο να μειώνει για τους Ναυπάκτιους, που βρήκαν και δεύτερο γκολ έπειτα από αυτογκόλ του Παπαευθυμίου.

«Δυνατό» ματς στο Δοκίμι με νικητές τους γηπεδούχους

Απόλλων Δοκιμίου και Παναγρινιακός κοντραρίστηκαν στο γήπεδο του Δοκιμίου, «Λεωνίδας Ζαχαράκης», για την 4η αγωνιστική της Ά ΕΠΣ. Όντας στα χαμηλά «στρώματα» της βαθμολογίας, οι δύο αντίπαλοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο.

Στα πρώτα 20′ και οι δύο ομάδες είχαν από μία τουλάχιστον καλή στιγμή, με τον Απόλλωνα ωστόσο να φτάνει πρώτος στο γκολ με τον Μακρή στο 23′. Το προβάδισμα διατηρήθηκε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Δοκιμίου νωρίς στην επανάληψη, στο 54′ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κορομηλά και δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει μέχρι τέλους, με σχετική ευκολία το προβάδισμά της. Ο Απόλλων έφτασε στους 6 βαθμούς, με τον Παναγρινιακό να μένει τελευταίος μετά την νίκη της ΑΕΜ.