ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Μπάσκετ: Έχασε στην Άρτα και «ζορίζει» η παραμονή για τον Παναιτωλικό

Δυσκολεύει η υπόθεση της παραμονής στην Ά ΕΣΚΑΒΔΕ για τον Παναιτωλικό, μετά και την ήττα με 81-55 από τον ΒΑΟ Άρτας.

Στο ματς που διεξήχθη στην πόλη της Ηπείρου οι γηπεδούχοι πήγαν με προβάδισμα 38-30 στο ημίχρονο στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός δεν βρήκε τα περιθώρια για να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι, χάνοντας με 81-55. Για τον Τίτορμο ο Γκότσης είχε 17 πόντους και ο Κάκος 11.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 22-17, 17-11, 26-14

Παναιτωλικός (Σταμάτης): Γκότσης 17(1), Κάκος 11 (2), Καλαμπαλίκης, Κάκος Χ., Κοτσώνης 9 (1), Ζαρκάδας 4, Έξαρχος 6 (1), Πιστιόλης 8 (1), Τσώλας, Μινασιάν.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο ΔΑΚ Αερογέφυρας τον Αία Άρτας (Κυριακή 12/2 και ώρα 15:00). Χρειάζεται τη νίκη και μόνο για να αναπτερώσει τις ελπίδες του για παραμονή.