ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Ήττα για την Κ19, αναβολή για την Κ17

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα στην αναμέτρηση που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Emileon.

Ο ΠΑΣ πήρε το προβάδισμα νωρίς. Μόλις στο 5′, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάνου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Η ομάδα των Ιωαννίνων είχε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ. Ο Παναιτωλικός δεν εκμεταλλεύτηκε τις όποιες καλές στιγμές του για να πετύχει κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του ματς έπεσε αρκετά. Ο ΠΑΣ βρέθηκε κοντά στο 0-2. Ωστόσο σε εκτέλεση πέναλτι, ο Παναγιωτόπουλος έσωσε τον Παναιτωλικό στο 55′.

Ο Παναιτωλικός ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά. Πίεσε ασφυκτικά για την ισοφάριση αλλά το 0-1 ήταν το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός (Γιώργος Ταράσης): Παναγιωτόπουλος, Καστανιώτης (83’ Κουνάβας), Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Σοροβός, Δήμος (83’ Νικολάου), Κόκα (46’ Παπανικολόπουλος), Τσουμάνης (72’ Δασκάλης), Παχής, Νταβάνος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Λαδιάς, Πήλιος, Ναούμης (46’ Μόσχος), Γωγουβίτης, Ντόντης, Τσίρης, Φερεντίνος (78’ Γκρέστας), Γκίκας (72’ Γερονικολός), Πάνος, Κουτσάκης (70’ Μπέλλος), Λάμα (46’ Ζώνιος).

Η προγραμματισμένη για την Κυριακή αναμέτρηση της Κ17 του Παναιτωλικο΄τ με την ΑΕΛ αναβλήθηκε λόγω κορωνοϊού.