ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Λεβαδειακός-ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά στα… χασομέρια στην Βοιωτία

Με ήρωα τον Βασίλη Λαμπρόπουλο που σκόραρε στο 94′, ο ΟΦΗ κατάφερε να φύγει από την Λιβαδειά με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Λεβαδειακός κατάφερε να αποδιοργανώσει πλήρως τον ΟΦΗ που δεν μπορούσε ούτε να κρατήσει την μπάλα με αποτέλεσμα να είναι παντελώς ακίνδυνος.

Ο Λεβαδειακός απείλησε τρεις φορές με τους Τσάπρα, Μπάλτσι και Ζίνι ενώ αντιθέτως ο ΟΦΗ ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

Οι Κρητικοί ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο με μόλις μια τελική κι αυτή ήταν μια κεφαλιά του Γιουνγκ που κατέληξε στην αγκαλιά του Γκαραβέλη.

Ο Λεβαδειακός πήρε προβάδισμα με ένα καταπληκτικό γκολ από τον Μπάλτσι στα 33 δευτερόλεπτα του δευτέρου μέρους.

Παρότι ο Δέλλας επιχείρησε να ανακατέψει την τράπουλα με την είσοδο των Αποστολάκη, Σαλσίδο, η εικόνα δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι διατηρούσαν εύκολα το προβάδισμα.

Η εικόνα του ΟΦΗ δεν βελτιώθηκε, με τους ποδοσφαιριστές του να εμφανίζονται χειρότεροι από λεπτό σε λεπτό. Είναι χαρακτηριστικό ότι ολοκλήρωσε το παιχνίδι δίχως να έχει ούτε μια τελική προς την εστία του Γκαραβέλη. Πλην αυτής του 94’…

Και ενώ όλα έδειχναν πως ο ΟΦΗ θα φύγει από την Λιβαδειά με σκυμμένο κεφάλι, ήρθε το γκολ της ισοφάρισης με την κεφαλιά του Λαμπρόπουλου μετά σέντρα του Σενγκέλια, για το τελικό 1-1.