ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Μπορούσε το «διπλό», επέστρεψε με βαθμό η Κ17 απέναντι στην ΑΕΚ

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει η Κ17 του Παναιτωλικού από την Αθήνα, καθώς αναδείχθηκε 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με υπεροχή της γηπεδούχου που σημείωσε καλές στιγμές για το γκολ, έχοντας και την εύνοια του δυνατού ανέμου, που δυσκόλευε τις προσπάθειες των παικτών του Παναιτωλικού να φτιάξουν παιχνίδι.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ισορρόπησε και το σκορ άνοιξε ο Παναιτωλικός με σκόρερ τον Βασιλείου στο 68′.

Η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 79′ με τον Σαββίδη, με τον Παναιτωλικό να χάνει από εκεί και έπειτα δύο σημαντικές στιγμές για το δεύτερο γκολ.

Το τελικό σκορ στο 1-1.

Παναιτωλικός (Ζαπάντης): Σπούδας, Καρκαμάνης, Θεοδοσίου, Λαζαρίδης, Ασημακούλας, Παπευθυμίου, Βέργος, Γκορόγιας, Βασιλείου, Αλεξόγλου, Φερεκίδης*