Ο Παναιτωλικός δέχθηκε ίδιο αυτογκόλ, στο ίδιο λεπτό, από το ίδιο σημείο με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό (video)

Ούτε σκηνοθέτης του ποδοσφαίρου δε θα μπορούσε να σκαρφιστεί κάτι τέτοιο. Ο Τορεχόν έβαλε δυο φορές το ίδιο αυτογκόλ, στο 72’ των αγώνων με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Απίστευτο και όμως αληθινό. Ο Παναιτωλικός δέχθηκε ακριβώς το ίδιο αυτογκόλ, στο ίδιο λεπτό, από τον ίδιο παίκτη για το 1-1 στα δύο ματς με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στο Αγρίνιο.

Συγκεκριμένα, στο 72ο λεπτό του ματς με τον ΠΑΟΚ και ενώ οι Αγρινιώτες προηγούνταν με 1-0, ο Σάστρε έκανε μία συρτή σέντρα από δεξιά.

Ο Τορεχόν προσπάθησε να κόψει τη μπάλα, αλλά αντί αυτού την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Το ίδιο σκηνικό και απόψε στο Αγρίνιο, όπου ο Παναιτωλικός ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, ο Τορεχόν μπήκε αλλαγή στο 70ο λεπτό και στο 72΄ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο έβαλε αυτογκόλ έπειτα από γύρισμα του Ζέλσον Μαρτίνς.