ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΟΦΗ-Ατρόμητος 1-1: «Ροντέο» ισοφάριση στο φινάλε και τρεις αποβολές (video)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν ΟΦΗ και Ατρόμητος, σε ένα ματς που είχε ωραίο θέαμα και τρεις αποβολές από τον ρέφερι Κατοίκο.

O ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 9′ και κόντρα στην ροή του αγώνα με σέντρα σουτ του Γκονζάλεθ. Ο Ατρόμητος από εκεί και πέρα προσπάθησε να βρει την ισοφάριση, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικά οργανωμένοι στην άμυνα.

Με τον χρόνο να περνάει, η ομάδα του Γκαρσία άρχισε να ανοίγεται περισσότερο στο γήπεδο. Με τον ΟΦΗ να ψάχνει τους χώρους στις αντεπιθέσεις.

Ωστόσο, στο 92′ από γρήγορη εκτέλεση πλαγίου του Αθανασίου, ο Ουάρντα έκανε γύρισμα, ο κίπερ Χριστογέωργος έβαλε το πόδι του και η μπάλα έφτασε στον Καλοσκάμη για το 1-1.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μανσούρ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στιγμές αργότερα αποβλήθηκε και ο Κίνι, με τον Ατρόμητο να τελειώνει το ματς με εννιά παίκτες ενώ με δέκα τελείωσε ο ΟΦΗ λόγω αποβολής του Ισέκα.