ΟΦΗ-Παναιτωλικός: Τι έγινε πέρυσι στο Κύπελλο (video)

ΟΦΗ και Παναιτωλικός αναμετρήθηκαν για το Κύπελλο Ελλάδας και πέρυσι. Θα αναμετρηθούν και φέτος, αυτή την φορά για την 4η φάση.

Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά για το ζευγάρι στην σεζόν που διάγουμε. Το παιχνίδι στο «Γεντί Κουλέ», βλέπετε, θα είναι νοκ άουτ. Δηλαδή, εφόσον απαιτηθεί η πρόκριση θα παιχθεί σε παράταση και πέναλτι.

Την περασμένη σεζόν οι δύο «μονομάχοι» είχαν διασταυρωθεί στα προημιτελικά, σε διπλές αναμετρήσεις. Το πρώτο παιχνίδι είχε γίνει στο Ηράκλειο, με τον Παναιτωλικό, λίγες μέρες μετά την ήττα του για το πρωτάθλημα στο ίδιο γήπεδο να κάνει το διπλό.

Ο Ζοάο Πέδρο είχε ανοίξει το σκορ στο 19′, έπειτα από ασίστ του Φρεντ. Ήταν καλύτερος σε όλο το πρώτο ημίχρονο, έχοντας ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμά του.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ωστόσο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, σε αντεπίθεση, ο Νίκος Καρέλης «ξέρανε» τους Κρητικούς.

Με το 1-2 στις αποσκευές του ο Τίτορμος επέστρεψε στο Αγρίνιο και λίγες ημέρες μετά, επικρατώντας με 3-1 του ΟΦΗ πήρε την πρόκριση, με δύο νίκες, στα ημιτελικά.