ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Πετράκης: «Τρεις βαθμοί και καλή εικόνα, σημαντικό για την ψυχολογία»

Ικανοποιημένος ο Γιάννης Πετράκης μετά την ευρεία νίκη του Παναιτωλικού με 3-0 επί του Πανσερραϊκού στο Αγρίνιο.

Ο τεχνικός των Αγρινιωτών δήλωσε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Νομίζω ότι ήταν παιχνίδι που το αποτέλεσμα μέτραγε πολύ. Αυτό που έκαναν τα παιδιά αξίζει συγχαρητήρια. Νίκη και καλό αποτέλεσμα. Σημαντικό για εμάς. Πάμε στο επόμενο. Ο κόσμος ήταν ο 12ος παίκτης, τον ευχαριστούμε. Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια με Λαμία και στο πρώτο ημίχρονο στην Τούμπα η εικόνα μας δεν ήταν ανάλογη του αποτελέσματος.

Βρήκαμε τους λόγους που συνέβη αυτό. Ήμασταν τυχεροί στο πρώτο ημίχρονο, ο αντίπαλος θα μπορούσε να βάλει γκολ. Στο ματς με την Λαμία δεν είχαμε την τύχη με το μέρος μας. Είναι τρεις βαθμοί και η καλή εικόνα. Έχει κλείσει το σημερινό κεφάλαιο. Είναι σημαντικό για την ψυχολογία της ομάδας, συνεχίζουμε».