ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Στον πάτο της βαθμολογίας ο Πανσερραϊκός, τον «λύγισε» με 3-1 ο Παναθηναϊκός (video)

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε ξανά με τη φωτιά αλλά ο Τζούρισιτς έκρινε το ματς κι έριξε στο καναβάτσο τον Πανσερραϊκό (3-1) στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Φίλιπ Τζούρισιτς είχε η σημερινή νίκη του Παναθηναϊκού επί του Πανσερραϊκού στο ΟΑΚΑ.

Ο Σέρβος μεσοεπιθετικός αποτέλεσε «χρυσή» αλλαγή του Ντιέγκο Αλόνσο που τον έριξε στο ματς στο 67’.

Αυτός με δύο προσωπικά τέρματα λύτρωσε το τριφύλλι, γράφοντας το 3-1 και έφερε στο -5 από την κορυφή της βαθμολογίας την ομάδα του.

Οι πράσινοι είχαν προβληματική εικόνα στο πρώτο ημίχρονο αλλά βελτιώθηκαν αισθητά στο δεύτερο και κατέκτησαν δίκαια όσο και δύσκολα το τρίποντο.