ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ξεκίνημα με τριάρα επί του ΟΦΗ για τον Ατρόμητο

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με Νέιρα αλλά ο Κλωναρίδης με τρεις ασίστ οδήγησε τον Ατρόμητο στη νίκη με ανατροπή (3-1) στην πρεμιέρα της Super League.

Οι Κρητικοί σκόραραν στην πρώτη τους ευκαιρία και προηγήθηκαν με το γκολ του Νέιρα στο 34’. Ωστόσο στην συνέχεια δεν βρήκαν λύσεις απέναντι στον Κλωναρίδη.

Συνεργάστηκε άψογα με τον Κιβρακίδη τόσο στο 39’ και την ισοφάριση της ομάδας των δυτικών προαστείων με τον Τζαβίδα. Όσο και στο τρίτο λεπτό του επιπλέον χρόνου στο πρώτο μέρος, με τον Μουνίθ να κάνει το 2-1.

«Σέρβιρε» και το 3-1 στον Κρίστιανσον, στο 73ο λεπτό, ο οποίος έκανε ντεμπούτο ως αλλαγή με γκολ. Ο Ατρόμητος έχασε και πέναλτι, με τον Μουνίθ να στέλνει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Στέφενς στο 51’.