ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

2-1 τον Ατρόμητο η Κ17 του Παναιτωλικού

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Κ17 του Παναιτωλικού απέναντι στον Ατρόμητο, για την 2η αγωνιστική του ομίλου της με 2-1.

Το ματς διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Emileon το μεσημέρι του Σαββάτου, με τον Παναιτωλικό να υπερέχει σε όλο το παιχνίδι.

Το σύνολο του Χρήστου Ζαπάντη είχε επιθετικό προσανατολισμό και απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο, φτάνοντας με ευκολία στην περιοχή του αντιπάλου αρκετές φορές. Απώλεσε ωστόσο αρκετές φάσεις και την ευκαιρία για ένα ευρύτερο σκορ.

Το σκορ άνοιξε στο 10′. Από εκτέλεση φάουλ του Δρακόπουλου, ο Χοντζα πήρε κεφάλια και έκανε το 1-0. Σημαντικές ευκαιρίες είχε ο Τίτορμος με Κωστόπουλο και Χοντζα πριν το τέλος του ημιχρόνου για δεύτερο γκολ.

Το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στην επανάληψη, με τον Παναιτωλικό να πρεσάρει ψηλά. Στο 71′ από όμως από λάθος στον άξονα ο Ατρόμητος ισοφάρισε.

Ωστόσο, η «απάντηση» ήταν άμεση. Στο 75′ ο Πιστικός βρήκε χώρο, πάτησε περιοχή και κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαββίδης, κάνοντας το 2-1. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ολυμπιακό.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Βαϊνάς (60’ Βασιλείου), Δρακόπουλος, Αδαμόπουλος, Σαββίδης, Παυλίδης, Τσιριμώκος (83’ Παρασίδης), Καλατσάνας (55’ Σταμάτης), Χόντζα, Πιστικός, Κωστόπουλος