ΤΟΠΙΚΑ

Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Εξάρα στον Παναγρινιακό ο Ναυπακτιακός Αστέρας- Τα αποτελέσματα

Με το εντυπωσιακό 2-6 επιβλήθηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, του Παναγρινιακού.

Πρεμιέρα με 20 γκολ συνολικά στην Α’ Κατηγορία του Νόμου Αιτωλοακαρνανίας με την ευρεία νίκη του Ναυπακτιακού απέναντι στον Παναγρινιακό να ξεχωρίζει.

Οι Ναυπάκτιοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Γιάννη Καραγιάννη, με τον Πέκεζ στο 35′ να σημειώνει το δεύτερο τέρμα της ομάδας του. Ο Παναγρινιακός μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Τσεκούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ναυπακτιακός ήταν καταιγιστικός. Ο Γαβρίνας στο 50΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 1-3. Στο 57′ ο Πιστιόλης σημείωσε το 1-4 και στο 59ο λεπτό ο Γαβρίνας με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 1-5.

Ο Παναγρινιακός μείωσε με τον Σωτηρόπουλο στο 74′. Το τελικό 2-6 και την ευρεία νίκη στην ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Πιστιόλης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο Λουτρό, η Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου πήρε το τρίποντο ξεκινώντας ιδανικά στο φετινό πρωτάθλημα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 76′ του Σπύρου Κοκκώνη για το τελικό 0-1.

Με το ίδιο σκορ ο ΑΟ Ρηγανά επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟ Ζευγαρακίου με το γκολ του του Τζ. Μούτσα στο 55′.

Εντυπωσιακό διπλό για τον Αστέρα Μεσολογγίου που φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τον Ατρόμητο στο Αντίρριο (2-4).

Ο Άρης Λεπενούς στο όμορφο γήπεδό του κερδίσε με 2-0 τον Κεραυνό Γαβαλούς χάρις στα τέρματα των Μακρυπίδη και Τσιούνη.

Τέλος, ο Απόλλων Δοκιμίου με τα γκολ των Μπαρμπαγιάννη και Καπνιάρη επικράτησε με 0-2 εκτός έδρας του Τρίκαρδου Κατοχής.