ΤΟΠΙΚΑ

Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Φάσεις και γκολ στη ματσάρα Ευηνοχώρι-Δοκίμι (video)

Τρομερό ματς με πέντε γκολ και δύο χαμένα πέναλτι στις καθυστερήσεις

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο Ευηνοχώρι μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Απόλλωνα Δοκιμίου για την Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας χθες Σάββατο.

Οι φιλοξενούμενοι, σε ένα ματς με πέντε γκολ και δύο χαμένα πέναλτι στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου, πήραν την νίκη με 2-3, παραμένοντας ψηλά στην βαθμολογία (με 15 βαθμούς στην 3η θέση).

Στο 17′ οι Δοκιμιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Φώτη Κορομηλά, για να φέρει το ματς «τούμπα» μέσα σε δύο λεπτά (35′ και 37′) το Ευηνοχώρι με τον Πιστιώλη. Το 2-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 60′ με τον Αποστόλη Κορομηλά και στο 75′ ο ίδιος έκανε την ανατροπή σε 2-3.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Αποστόλης Κορομηλάς παραλίγο να αποβεί μοιραίος για την ομάδα του χάνοντας πέναλτι στο 91′. Κι αυτό γιατί στο 93′ το Ευηνοχώρι κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Πιστιώλης και απέκρουσε ο Δαράβαλης, με το σκορ να μένει στο 2-3.