Connect with us

ΤΟΠΙΚΑ

Ά ΕΠΣΑ: «Τετράσφαιρος» ο Αμβρακικός «έπιασε» κορυφή- Αποτελέσματα και βαθμολογία (φωτο)

Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ ΑΕΜ-Άρη Αιτωλικού

Πολλά γκολ και «μεγάλα» αποτελέσματα στην 3η αγωνιστική της Ά ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, όπου ο Αμβρακικός Λουτρού «έπιασε»… κορυφή.

«Πέρασε» άνετα από το Δοκίμι και εκμεταλλεύτηκε έτσι με τον καλύτερο τρόπο το αποτέλεσμα μεταξύ ΑΕΜ-Άρη Αιτωλικού.

1-1 στο Ευηνοχώρι

Το ντέρμπι της αγωνιστικής στο Ευηνοχώρι έληξε ισόπαλο. Ο Άρης Αιτωλικού προηγούταν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με 0-1 στην έδρα της ΑΕ Μεσολογγίου. Ωστόσο, το τελικό αποτέλεσμα μεταξύ των δύο ομάδων ήταν το 1-1.

Ματσάρα στο Δοκίμι, «σίφουνας» ο Αμβρακικός

Τρομερό ματς έγινε στο Δοκίμι. Πέντε (!) γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μόνο ημίχρονο. Ο γηπεδούχος Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα στο 25′.

Ωστόσο στα υπολειπόμενα για την ανάπαυλα λεπτά ο Αμβρακικός, σε ένα ρεσιτάλ αποτελεσματικότητας, έκανε το εις βάρος του 1-0 σε… 1-4.

Στην επανάληψη το μόνο που κατάφεραν οι Δοκιμιώτες ήταν να μειώσουν σε 2-4, το οποίο ήταν τελικό σκορ.