«Αέρας» η Κ19, «τριάρα» στη Λαμία (φωτο-video)

Εύκολο μεσημέρι είχε η Κ19 του Παναιτωλικού απέναντι στη Λαμία, της οποίας και επικράτησε με 3-0 στο Emileon.

Το συγκρότημα του κόουτς Ταράση υπερείχε σε όλο τον αγώνα και «καθάρισε» το ματς από το πρώτο μέρος. Λίγες οι καλές στιγμές μέχρι τη μισή ώρα παιχνιδιού. Ο Λαζαρίδης απείλησε με κεφαλιά από σέντρα του Νικολάου στο 28’, με το γκολ να έρχεται στο 31’.

Εξαιρετική κάθετη του Ράδου στον Μορφάκη, ο οποίος από κοντά πλάσαρε ιδανικά. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Νικολάου με ατομική ενέργεια κέρδισε πέναλτι. Στη φάση αυτή οι της Λαμίας διαμαρτυρήθηκαν έντονα σε διαιτητή και επόπτη για οφσάιντ, με τον τεχνικό της φιλοξενούμενης ομάδας να αποβάλλεται. Εύστοχος ο Νικολάου από τα έντεκα βήματα και 2-0 το σκορ ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Λαμία μπήκε δυναμικότερα και είχε δοκάρι στο 59’. Ο Παναιτωλικός «απάντησε» με μεγάλη ευκαιρία του Νικολάου στο 63’, για να κάνει το 3-0 ο Μορφάκης με προβολή από κοντά.

Στο 70’ ο Κοντούρης απώλεσε καλή στιγμή μετά από εξαιρετική δική του ενέργεια. Στο 82’ ο Ζαβέρδας αστόχησε εξ επαφής, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Τελικό σκορ το 3-0.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Σκούρτης, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Κουνάβας (75’ Γιωργαλής), Κοντούρης, Ράδος (75’ Μαυρόπουλος), Καβαλάρης (59’ Παχής), Νικολάου (84’ Γκόλιας), Μορφάκης, Μπαρλαγιάννης (59’ Ταράσης)