Αναστασίου: «Κομβικό το γκολ πριν το ημίχρονο» (video)

Κομβικό χαρακτήρισε το προβάδισμα που πήρε ο ΠΑΟΚ στο τέλος του ημιχρόνου ο Γιάννης Αναστασίου στις δηλώσεις του.

Ο τεχνικός του Παναιτωλικού μετά το ματς δήλωσε:

«Αν δούμε το παιχνίδι όπως πήγε, το γκολ στη λήξη του ημιχρόνου ήταν κομβικό. Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο αλλά με εξαίρεση μία δύο φάσεις δεν απείλησε. Έπρεπε να κάνουμε περισσότερα μεσοεπιθετικά. Είχαμε αρκετό φόβο, στις τοποθετήσεις. Αυτό που τόνισα ήταν ότι έπρεπε να είμαστε πιο τολμηροί, να μη φοβόμαστε.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πήγε στο ποιος θα έκανε το δεύτερο γκολ. Χάσαμε την ευκαιρία με τον Καρέλη στο δεύτερο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα έπρεπε να διαχειριστούμε και το γεγονός ότι είχαμε αρκετά παιδιά με προβλήματα, πολλοί ήταν με 2-3 προπονήσεις. Έχουμε μείνει μισοί αυτή τη στιγμή. Το κυνηγήσαμε μέχρι τέλους, δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι», ανέφερε μεταξύ άλλων.