ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ανατροπή και «τριάρα» ο Παναγρινιακός (φωτο-video)

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Ο Παναγρινιακός του Βασίλη Ξανθόπουλου όχι απλά ισοφάρισε αλλά κατόρθωσε να επιβληθεί της Θύελλας Κατσικά με 3-1, φτάνοντας στην δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες.

Στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου, η ομάδα του Αγρινίου μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και έχοντας εμφανή δυσκολία στη δημιουργία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 33′, με την Θύελλα Κατσικά να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Φαρμάκη.

Ωστόσο, άμεσα οι κιτρινομπλέ «ανέβασαν» την απόδοσή τους και κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν στο 39′ με τον Φραγκούλη, μετά από κόρνερ του Γκόλια. Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα με τον Ντούλια. Το «κερασάκι στην τούρτα» ήρθε στο 76′, όταν και στο… ριμπάουντ μετά από φάουλ του Γκόλια, ο Κούσης πέταξε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.

Οι δύο νεαροί του Παναιτωλικού που αγωνίστηκαν, Ντούλιας και Παρδαλός είχαν πολύ καλή απόδοση.

Παναγρινιακός: Παρδαλός, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Παναγιωτόπουλος, Φραγκούλης Α., Σαμψώνας, Ντούλιας (Αντωνόπουλος), Μήλιος (88΄ Νούλας), Κούσης, Βασιλάρης (61΄ Φραγκούλης Σ.), Βασιλόγιαννης (88΄ Ψήφης)

Θύελλα Κατσικάς: Παπαϊωάννου, Νάνος, Λισγάρας, Πάκος (70΄ Πολυχρόνης), Μελιγγιώτης (70΄ Γούλας), Τσουμάνης (82΄ Βελτσίστας), Φαρμάκης, Μούτσιος, Νάκος, Τσιαφίτσας, Ασωνίτης

Το TitormosNet έδωσε το παρών στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου και σας μεταφέρει πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ:

Φωτογραφίες: Κωνσταντίνος Ρίγκος- Χρήστος Θεοδωρόπουλος