fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ανατροπή στην… ανατροπή και διπλό στο Ηράκλειο οι μικροί!

Οι μικροί της Κ19 έφυγαν με σπουδαίο διπλό από το Ηράκλειο, επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-3, σε ένα ματς για «γερά» νεύρα και με πολλά γκολ.

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε ιδανικά το ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′, με σκόρερ τον Χότζα, έπειτα από κάθετη μπαλιά.

Ωστόσο, ο ΟΦΗ ισοφάρισε ωστόσο στο 15′, έπειτα από κόρνερ, με κεφαλιά του Σταυρόπουλου. Δέκα λεπτά μετά, στο 25′, έκανε την ανατροπή, σε 2-1, με σουτ του Αδαμάκη.

Στο 35′ ο Παναιτωλικός απείλησε με κεφαλιά του Αδαμόπουλου. Λίγο αργότερα, στο 38′ καλό σουτ του Εσκετζή έξω από την περιοχή, πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Το 2-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Ο Τίτορμος ήταν αυτός που μπήκε πιο δυναμικά στην επανάληψη. Σουτ έξω από την περιοχή με τον Αδαμόπουλο από στημένη φάση, στο 46′ μπλόκαρε ο Καλαφάτης. Στο 48′, ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα. Δεύτερη κίτρινη κάρτα αντίκρυσε ο Λαγουδάκης, για μαρκάρισμα στον Κεχαγιά, με τους Αγρινιώτες να αποκτούν αριθμητικό πλεονέκτημα.

Τρία λεπτά αργότερα, έφεραν το ματς στα ίσια, με τον Χότζα να χρίζεται σκόρερ. Ο ίδιος είχε μεγάλη ευκαιρία στο 54′ να κάνει την ανατροπή στην… ανατροπή, με τον κίπερ του ΟΦΗ να του λέει «όχι». Καλή στιγμή είχε ο Κακιώνης στο 63′.

Η πίεση των Αγρινιωτών συνεχίστηκε. Ο Τσιριμώκος στο 82′ απώλεσε νέα μεγάλη ευκαιρία ενώ στο 84′ η άμυνα του ΟΦΗ έκοψε καίρια πριν ο Χότζα γίνει αποδέκτης σε πλεονεκτική θέση.

Κάπως έτσι, φτάσαμε στο 85′, με τον Παναιτωλικό να κερδίζει πέναλτι, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ για το 2-3 ο Κακιώνης.

Παναιτωλικός (Θεοδοσίου): Παπαζώης, Μάνος, Νταλιάνης, Εσκετζής (85′ Αλμπάνης), Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς, Παυλίδης (77′ Κυριαζής), Μαύρος (46′ Παναγιωτάκης), Γιωτόπουλος (77′ Τσιριμώκος), Κακιώνης (93′ Πιστικός), Χότζα