ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αποκλεισμός σοκ για την Λαμία από το Κύπελλο

Με δύο γκολ μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών ο Λεβαδειακός γύρισε… τούμπα το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου, κέρδισε τη Λαμία και πανηγύρισε την πρόκρισή τους στους «16» του κυπέλλου Ελλάδος εκεί όπου τον περιμένει η Νίκη Βόλου.

Το γρήγορο γκολ του Μάλτσι μόλις στο 5ο της αναμέτρησης έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ. Αρχικά στο 56′ ο Κουάντρα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Λούκας Πολέτο στο 66′ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να κάνει το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στο έτερο ματς της ημέρας με γκολ του Κουέν (55΄) η ο Ατρόμητος νίκησε 0-1 τον Γιούχτα κι εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης για τους «16» του Κυπέλλου.