fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Αποστολάκης: «Οι διαιτητικές αποφάσεις έκριναν το αποτέλεσμα»

Απογοητευμένος στις δηλώσεις του ο Κώστας Αποστολάκης μετά την ήττα από τον Άρη, έκανε λόγο για «διαιτητικές αποφάσεις που έκριναν το ματς».

Αναλυτικά:

«Νομίζω πως ήταν ένα παιχνίδι το οποίο ήταν ισορροπημένο, ανοιχτό πολύ στο πρώτο ημίχρονο. Εμείς από το μέρος μας χάσαμε το κοντρόλ του παιχνιδιού. Δεν μπορούσαμε να το ελέγξουμε. Ήταν ανοιχτό, χάσαμε και εμείς ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Άρης είχε δυο πέναλτι. Εμένα η δουλειά μου είναι να παίζω ποδόσφαιρο, άλλοι ευθύνονται για αυτό το πράγμα. Οι αποφάσεις για πέναλτι, τουλάχιστον στο πρώτο που είμαι από πίσω, πιστεύω πως είναι πολύ αμφιλεγόμενες. Δηλαδή τι να σας πω, τουλάχιστον. Θα μπορούσε να το δει στο VAR, κάτι τέτοιο. Οι διαιτητικές αποφάσεις έκριναν το αποτέλεσμα σήμερα ξεκάθαρα.

Εμείς είχαμε δυο δοκάρια, ένα ο Άρης. Ήταν ένα ωραίο παιχνίδι. Είχε πολλές φάσεις εκατέρωθεν αλλά νομίζω ότι σίγουρα οι διαιτητικές αποφάσεις το έκριναν».