ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Άρης… ανατροπής, 2-1 τον Ολυμπιακό

Ο Άρης γονάτισε τον Ολυμπιακό! Οι «κίτρινοι» στο ντεμπούτο του Πάρντιου επικράτησαν 2-1 (με ανατροπή σε τρία λεπτά) των Πειραιωτών.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν μπει αρκετά στο παιχνίδι και στην πρώτη τους καλή στιγμή έκαναν στο 15’ το 0-1 με πολύ ωραίο γκολ. Ο Χουάνγκ έκανε no look πάσα (ο ίδιος έχτισε την επίθεση στην αρχή) για τον Μασούρα και ο διεθνής μεσοεπιθετικός σούταρε με τη μία και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα.

Ο Άρης άξιζε κάτι παραπάνω βάσει της εικόνας του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο και το βρήκε στο 76ο λεπτό.

Η άμυνα του Ολυμπιακού κοιμήθηκε, ο Μαντσίνι κινήθηκε στον χώρο και ο Νταμπό τον βρήκε με εκπληκτική 40αρα μπαλιά. Η έξοδος του Βάτσλικ δεν ήταν αρκετή για να σώσει τον Ολυμπιακό καθώς ο Αργεντίνος του Άρη τον ξεπέρασε με κεφαλιά και πλάσαρε σε κενή εστία (1-1).

Ο Άρης απέκτησε ψυχολογία και συνέχισε να πιέζει τον Ολυμπιακό. Πριν καλά-καλά κοπάσει ο ενθουσιασμός στην κερκίδα ήρθε η απόλυτη ανατροπή.

Πάσα ακριβείας του Μάνου Γκαρθία στον Λούις Πάλμα ο οποίος με εξουδετερωμένο τον Βάτσλικ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 (79’).

Το σκορ παρέμεινε μέχρι τέλους, γεγονός που φέρνει τον Ολυμπιακό στο -7 από την κορυφή.