fbpx
Connect with us

ΤΟΠΙΚΑ

Μπαράζ ΕΠΣ: Δεν τα κατάφερε η Στάνου στα Ιωάννινα – Δείτε την τελική βαθμολογία

Δεν τα κατάφερε η Αναγέννηση Στάνου κόντρα στην την Θύελλα Κατσικά στα Ιωάννινα και γνώρισε την ήττα με 2-0. Στην Γ’ Εθνική ο Απόλλων Πάργας παρά την ήττα με 3-0. Αστέρας Πετριτή και Καστορία τα άλλα δύο εισιτήρια.

Μόλις στο 5′ ο κίπερ της Αναγέννησης Στάνου υπέπεσε σε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Πάνος κάνοντας το 1-0 για την Θύελλα Κατσικά.

Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» στο 8′ με καλή στιγμή από κόρνερ, ωστόσο οι αμυντικοί της Θύελλας απομάκρυναν τον κίνδυνο. Η Αναγέννηση διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι στο 31′ σε χέρι μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να λέει «παίζετε».

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0. Στο Β’ ημίχρονο η Αναγέννηση δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα η Κατσικά σκόραρε με τον Δημητράκη για το τελικό 2-0.

Τέλος, ο Απόλλων Πάργας παρά την ήττα που υπέστη με σκορ 3-0 στην Κέρκυρα κόντρα στον Αστέρα Πετριτή πήρε το εισιτήριο για την Γ’ Εθνική. Έτσι, από τον 3ο όμιλο Αστέρας Πετριτή, Πάργα και Καστοριά θα αγωνίζονται στην Γ’ Εθνική.