ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Μπάσκετ: Ήττα από το Αιτωλικό για τον Παναιτωλικό

Μία ακόμη ήττα, αυτή τη φορά από το Αιτωλικό, γνώρισε ο μπασκετικός Παναιτωλικός για το πρωτάθλημα της Ά ΕΣΚΑΒΔΕ, με 52-61.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες ήταν κοντά, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ στο 28-30. Στην τρίτη περίοδο ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να έχει ουσία στην επίθεση. Το σκορ πήγε στο 34-45 και στην τελευταία περίοδο οι Αγρινιώτες δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν.

Το τελικό 52-61 αφήνει τον Παναιτωλικό στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα: Α: 21-21, Β: 7-9, Γ: 6-15, Δ: 18-16

Παναιτωλικός (Καρβούνης): Διαμαντόπουλος, Λιακόπουλος 4, Σαλαγιάννης 4, Τσώλας, Ζαρκάδας 1, Έξαρχος 3(1), Κοντοζούδης 14(1), Πιστιόλης 12, Σύρρος 14, Μανούρης

Αιτωλικό (Λιόκαυτος): Καμπάς 6, Γατσώρης 2, Γκανιάτσος 12(2), Λάμπος, Σφυρής 9(1), Κουτσούκος 3, Λειβαδάς 9, Μινασιάν 2, Καστανάς, Γιαννούλης, Καπνίσης 18