ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Μπάσκετ: Πέρασε από το Αιτωλικό ο Παναιτωλικός

Με τη νίκη πέρασε από το Αιτωλικό ο μπασκετικός Παναιτωλικός. Επικράτησε του Γρηγόρη Λιακατά με 60-62 για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Οι Αγρινιώτες πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 31-36 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Αιτωλικού στο τελευταίο δεκάλεπτο κατόρθωσε να ανατρέψει το σκορ (52-51).

Ο Παναιτωλικός ωστόσο αντέδρασε και προηγήθηκε εκ νέου, διατηρώντας μέχρι τέλους το υπέρ του σκορ για το τελικό 60-62.

Μινασιάν και Κοτσώνης ξεχώρισαν, σημειώνοντας 17 πόντους έκαστος για τον Παναιτωλικό.

Δεκάλεπτα: 12-22, 19-14, 11-12, 18-14

Παναιτωλικός (Ζαρκάδας): Κοτσώνης 17(1), Μινασιάν 17(3), Γεωργούλας 4, Σύρρος 8, Παχής 8(2), Τσάσσης 4, Έξαρχος 3, Τσώλας

Στις 26/11(15:00 μ.μ.) ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Ηρακλή Μοναστηρακίου στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.