Χάλασε την υπερπροσπάθεια στο τέλος η Κ19, 1-1 με Πανσερραϊκό (φωτο-video)

Με ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό άρχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της η Κ19 του Παναιτωλικού στο πρωτάθλημα Υποδομής.

Αναγκάστηκε να παίξει με δέκα παίκτες από το 34’, όταν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μάνος. Στο 68’ ο Εσκεντζής κέρδισε πέναλτι από τον τερματοφύλακα Αποστολάκη, ο οποίος αποβλήθηκε. Ο ίδιος εκτέλεσε, κάνοντας το 1-0, με την… δεύτερη, καθότι στην πρώτη εκτέλεση ο τερματοφύλακας των Σερρών, που απέκρουσε, δεν πατούσε στην γραμμή του.

Παρότι διατήρησε τον έλεγχο στη συνέχεια, δέχτηκε την ισοφάριση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από εκτέλεση κόρνερ οι αμυντικοί δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Μάγης με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Γαλιάτσος, Καψής, Μάνος, Αδαμόπουλος, Κεχαγιάς (80’ Τσιριμώκος), Παυλίδης (46’ Λουλούδης), Ράδος (λ.τ. 35’ Μαύρος), Γιωτόπουλος, Κακιώνης (62’ Εσκεντζής), Χότζα (80’ Πιστικός).