fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Champions League: Φανέλα από… πούπουλο η Παρί, μία ακόμη χρονιά εκτός (video)

Η Μπάγερν Μονάχου πήρε και δεύτερη νίκη επί της Παρί Σεν Ζερμέν και την άφησε εκτός προημιτελικών του Champions League. Στους 8 και η Μίλαν μετά το ηρωικό 0-0 με τη Τότεναμ στο Λονδίνο.

Η 15η πρόκριση των Βαυαρών σε 19 συμμετοχές στη φάση των «16» του CL, προήλθε από το γκολ του Τσούπο-Μότινγκ στο 61ο λεπτό και αυτό του Γκνάμπρι στο 89΄.

Εννέα λεπτά πριν το 1-0, ο Τσούπο-Μότινγκ είχε σκοράρει ξανά, αλλά η παρεμβολή στη φάση του εκτεθειμένου Μίλερ «ανάγκασε» το VAR να μη μετρήσει το τέρμα του.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Τη ρεβάνς για τον αποκλεισμό της από την Τότεναμ το 2011, και τότε στην φάση των «16», πήρε απόψε στο Λονδίνο η Μίλαν.

Το 0-0 με τους «πετεινούς» αποδείχθηκε αρκετό για τους απερχόμενους πρωταθλητές Ιταλίας να προκριθούν στους «8» του Champions League, καθώς είχαν επικρατήσει στο «Τζουζέπε Μεάτσα» με 1-0 στην πρώτη μάχη των δύο ομάδων.