fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Champions League: Ο Παναθηναϊκός πέταξε εκτός την Μαρσέιγ στα πέναλτι (video)

Ο Παναθηναϊκός έπειτα από έναν απίστευτο αγώνα επικράτησε στα πέναλτι με 5-3 της Μαρσέιγ και προκρίθηκε στα Play Offs του Champions League.

Αν και στο ημίχρονο η ελληνική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, χάρη στα τέρματα του Ομπαμεγιάνγκ, κατόρθωσε να στείλει το ματς στην παράταση.

Ο Φώτης Ιωαννίδης ήταν αυτός που ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα για το 2-1.

Η παράβαση υποδείχθηκε με χρήση VAR, μετά και από On Field Review, για χέρι του Γκεντουζί.

Στην παράταση το 2-1 παρέμεινε και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Ο Παναθηναϊκός ευστόχησε σε όλες τις εκτελέσεις.

Ο Μπρινιόλι απέκρουσε την πρώτη της Μαρσέιγ (μοιραίος ξανά ο Γκεντουζί). Κάπως έτσι πανηγύρισε την ιστορική πρόκριση.