Δέλλας: «Κρίθηκε στη λεπτομέρεια»

Στη «λεπτομέρεια» τόνισε ότι κρίθηκε το παιχνίδι στο Αλκαζάρ ο προπονητής του Παναιτωλικού, Τραϊανός Δέλλας.

Ο κακός Παναιτωλικός γνώρισε ήττα από την Λάρισα εκτός έδρας με 1-0, και ο Τραϊανός Δέλλας δεν έκρυψε την απογοήτευσή του στο τέλος του αγώνα.

Μιλώντας στην κάμερα της Novasports υπογράμμισε ότι από ένα λάθος του τερματοφύλακα, σε κακό γήπεδο, η ομάδα του γνώρισε την ήττα.

Αναλυτικά:

«Το παιχνίδι κρίθηκε στη λεπτομέρεια. Από λάθος του τερματοφύλακά μας δεχθήκαμε γκολ από το πουθενά. Η ΑΕΛ δεν είχε πατήσει την περιοχή μας σε αντίθεση με εμάς που θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί. Ήταν κακό παιχνίδι σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.

Δεν αλλάζει κάτι για εμάς συνεχίζουμε. Υπάρχουν παιχνίδια μπροστά και δουλειά».

3 Comments

3 Comments

1. Ο/Η Παναγιωτης αναστασιαδης λέει:

Με την λογικη παιζω αμυνα φουλ και αν βαλω γκολ στην αντεπιθεση ειμαστε καλα αν οχι τοτε να μην χασουμε τοτε στα 10 παιχνιδια ζητημα να παρεις ενα αντε να μην χασεις και σε κανα δυο μεχρι εκει!Με φοβο εκτος εδρας δεν κερδιζεις δουλεια στην επιθεση δελλα γιατι ουτε εμεις πατησαμε περιοχη πλην μιας φασης!

2. Ο/Η MUC Supporter λέει:

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα coach. Δυστυχώς η εικόνα της ομάδας σήμερα ήταν απαράδεκτη. Αν κανείς δεν γνώριζε τη βαθμολογία θα νόμιζε πως ο Παναιτωλικός είναι μια αδιάφορη σωμένη ομάδα που περιμένει να λήξει το πρωτάθλημα. Είναι απαράδεκτο απέναντι σε αυτη την ΑΕΛ να μην μπορείς να βγάλεις αντίδραση μετά το γκολ που δεχθήκαμε. Σε 50 λεπτά αγώνα!!! Οι αλλαγές έγιναν για ακόμα μια φορά αργά και η βοήθεια από τον πάγκο δεν ήρθε ουσιαστικά για άλλη μια φορά. Για εμένα ο Δέλλας πρέπει να αποχωρήσει στο τέλος της σεζόν είτε σωθεί η ομάδα είτε όχι. Με αυτό το ροστερ δε δικαιολογείται η σημερινή ήττα!!

3. Ο/Η Ευθύμιος λέει:

Σε καμμία λεπτομέρεια δε κρίθηκε, στη φοβική προσέγγιση του παιγνιδιού κρίθηκε το παιχνίδι…