fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Είχε τις ευκαιρίες αλλά γνώρισε ήττα η Κ19

Την ήττα γνώρισε στην 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομής Κ19 της Super League ο Παναιτωλικός από τον Ατρόμητο με 2-1 στο Αγρίνιο.

Ο Παναιτωλικός είχε αρκετές απουσίες μεν στην αναμέτρηση, αλλά και ευκαιρίες για θετικό αποτέλεσμα.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 37’ και ο Τίτορμος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με σουτ του Γιωτόπουλου.

Στο 75’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δεύτερο γκολ. Παρότι δημιουργήθηκαν σημαντικές ευκαιρίες από τα «καναρίνια», με σπουδαιότερη αυτή του Μόκκα στις καθυστερήσεις, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα έως το τέλος.

Αγωνίστηκαν οι: Ριζόπουλος, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Μάνος, Βλαχοδημος (82’ Τζημολάκας), Μόκκας, Νικολάου, Εσκετζής (82’ Σκένδρος), Γιωτόπουλος (85’ Τσιριμώκος), Κεχαγιάς (65’ Γκόλιας), Κακιώνης.