ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Εμφατική νίκη-εξάρα στην Κέρκυρα οι γυναίκες του Παναιτωλικού- Η βαθμολογία

Εμφατική νίκη πέτυχαν οι γυναίκες του Παναιτωλικού επί του ΑΟ Κανονίου Κέρκυρας με 0-6, εκτός έδρας, για την 3η αγωνιστική του ομίλου τους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αγρινιώτισσες ήταν καταιγιστικές, σκοράροντας τέσσερα τέρματα. Το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν η Τσιρώνη, η νεοαποκτηθείσα Τζουμερκιώτη, η Φεγγούλη και η Σιαπλαούρα.

Στην επανάληψη Σιαπλαούρα και Τζουμερκιώτη διπλασίασαν τα τέρματά τους, φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-5. Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε κάνοντας χατ τρικ η Σιαπλαούρα.

Αγωνίστηκαν οι: Κλοκώνη, Τσίντζουρα, Ασημάκη (82′ Αντωνοπούλου), Αυγέρη, Τραυλού (75′ Σιορίκη), Τζουμερκιώτη, Τσιρώνη (82′ Κολοβού), Παπαδημητρίου Κ., Σιαπλαούρα, Παπαδημητρίου Φ. (75′ Σταμάτη), Φεγγούλη (82′ Αποστολάκη).

Με δύο νίκες σε τρεις αγώνες ο Παναιτωλικό «συγκατοικεί» στην κορυφή με τον ΠΑΣ Γιάννινα, που πέρασε από την έδρα του Πανλευκάδιου με 0-7.

Επόμενο ματς για τον Παναιτωλικό στις 11 Φεβρουαρίου (15:00), απέναντι στην ομάδα της Λευκάδας, εκτός έδρας.