fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Επική πρεμιέρα στη Super League, Βόλος-Αστέρας 3-3 με buzzer beater Μπαράλες (highlights)

Σ’ ένα απίθανο ματς που είχε γκολάρες, σασπένς και ανατροπές, ο Αστέρας «απέδρασε» με το 3-3 από τον Βόλο

Εξαιρετικό παιχνίδι επιφύλασσε η έναρξη της Super League ανάμεσα σε Βόλο και Αστέρα. Οι γηπεδούχοι είδαν τον Μπαράλες να τους στερεί τη νίκη στο 98′.

Ο Αστέρας, που είχε δοκάρι στο 18′, προηγήθηκε με τον Μπενίτο λίγο αργότερα. Ο Βόλος ισοφάρισε με τον Φαν Βέερτ και απώλεσε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλο γκολ πριν το ημίχρονο.

Στην επανάληψη με τα υπέροχα γκολ των Φερνάντες και Ντέλετιτς πήρε «αέρα» δύο τερμάτων. Ο Τιλίκα στο 65′ μείωσε με κεφαλιά. Ευκαιρίες σημειώθηκαν εκατέρωθεν. Πλην όμως ο Χερόνιμο Μπαράλες στο 98′ ισοφάρισε για το τελικό 3-3.