ΕΙΔΗΣΕΙΣ

«Έσπασε» δοκάρια, έχασε φάσεις κι έμεινε στο 0-0 ο Παναγρινιακός με τον Βύζαντα

Σε ένα ματς με τρία δοκάρια και μοναδικές ευκαιρίες, Βύζαντας Μεγάρων και Παναγρινιακός δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έμειναν στο μηδέν.

Ο Βύζαντας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος, πατώντας καλύτερα στο γήπεδο στα πρώτα 20’. Ο Παναγρινιακός ωστόσο απώλεσε μεγάλη στιγμή με τον Βασιλόγιαννη στο 23’.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν με τον Σαράκη στο 38’. Από την εκτέλεση φάουλ του Ντούνη, ο Μπαλάφας απέκρουσε, όμως το πλασέ από κοντά πέρασε άουτ.

Ο κίπερ του Παναγρινιακού κράτησε «όρθια» την ομάδα του και στο 46’, με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Καντάνης «άγγιξε» το γκολ με κεφαλιά του στο 60’, ωστόσο η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Ο Βύζαντας πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχοντας μερικές καλές στιγμές, δίχως να απειλήσει ουσιαστικά, ωστόσο.

Ο Βασιλόγιαννης στο 75′ με το γόνατο έστειλε ξανά τη μπάλα στο δοκάρι. Στο 85′ οι γηπεδούχοι έφτασαν κι αυτοί κοντά στο γκολ, με την άμυνα του Παναγρινιακού να απομακρύνει τον κίνδυνο. Στο 88′ οι Μεγαρείς είχαν δοκάρι με προβολή του Ζέρβα.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου άντεξε στην πίεση του Βύζαντα στις καθυστερήσεις. Μάλιστα έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Τσάκνη για τη νίκη στις τελευταίες στιγμές του αγώνα. 0-0 το τελικό σκορ.

Παναγρινιακός: Μπαλάφας, Τσοπανάς, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Φραγκούλης, Καντάνης, Τσιούνης, Μανιώτης, Τσάκνης, Μήλιος, Βασιλόγιαννης