fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Έξαλλοι στον Παναιτωλικό με Τζήλο, κίτρινη στον Αναστασίου για διαμαρτυρίες στο ημίχρονο (video)

Έξαλλοι είναι άπαντες στον Παναιτωλικό με την διαιτησία του Τζήλου στο ματς με τον Άρη. Ο Λαρισαίος καταλόγισε δύο πέναλτι για τον Άρη.

Σε διατεταγμένη υπηρεσία ο ρέφερι Τζήλος μέχρι το 20′ είχε καταλογίσει δύο πέναλτι υπέρ του Άρη. Τόσο αυτός όσο και ο Ζαμπαλάς στο VAR δεν είδαν την χειρονομία του Ματίγια στο 0-1. Δεκάδες ανάποδα σφυρίγματα, ακόμη και σε πλάγια, με το γήπεδο να «βράζει».

Στο ημίχρονο οι άνθρωποι του Παναιτωλικού και ο Γιάννης Αναστασίου προσέγγισαν τον διαιτητή και διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τις αποφάσεις του. Ο τεχνικός των Αγρινιωτών είδε κίτρινη κάρτα.

Σημειώνεται ότι μετά την διαιτησία του Τζήλου στον αγώνα του Παναιτωλικού στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, οι Αγρινιώτες είχαν βγάλει ανακοίνωση ζητώντας από τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ να μην ορίσει ξανά σε αγώνα της ομάδας. Τελικά ο Τζήλος ορίστηκε στο κομβικό παιχνίδι κόντρα στον Άρη…