Φιλική νίκη στα Γιάννενα η Κ19 του Παναιτωλικού (φωτο)

Φιλική νίκη με 1-3 πέτυχε η Κ19 του Παναιτωλικού απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στην πόλη της Ηπείρου.

Ο Παναιτωλικός του Δημήτρη Θεοδοσίου είχε συνολικά καλύτερη εικόνα στο παιχνίδι. Προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με κεφαλιά του Μόκκα στο 55′, μετά από φάουλ του Γκόλια.

Ο ίδιος σκόραρε τρία λεπτά μετά με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Οι του ΠΑΣ μείωσαν στο 70′.

Στο 80′ διαμορφώθηκε το τελικό 1-3. Το τρίτο τέρμα του Παναιτωλικού σημειώθηκε με τον Μόκκα, που σκόραρε με πλασέ μέσα από την περιοχή ύστερα από κεφαλιά στο δοκάρι του Μάνου.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Μάνος, Βλαχοδήμος, Ράδος, Γκόλιας, Κεχαγιάς, Μωραΐτης Γιωτόπουλος, Κακιώνης.

Έπαιξαν επίσης: Θεογιάννης, Μόκκας, Σκένδρος, Τρομπούκης, Χρόνης, Ζαραϊδόνης, Καψής

Ο Μορφάκης βρίσκεται με την Εθνική Κ19 στο Πήλιο, μαζί με τον επαγγελματία πλέον Σωτήρη Κοντούρη.