ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γ’ Εθνική: Νίκη για Τηλυκράτη με γκολάρα Σκιαδά και clean sheet από Παρδαλό (video)

Για πρώτη φορά μετά από καιρό ο Τηλυκράτης έπαιξε στη φυσική του έδρα και πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στο Διγενή Νεοχωρίου.

Στο 34′ ο Γκουντρουμπής με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα της Λευκάδας που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης ο νεαρός Σκιαδάς του Παναιτωλικού (που πέρασε ως αλλαγή) με πανέμορφο σουτ έκανε το τελικό 2-0.

Βασικός ο Παρδαλός που κράτησε ανέπαφη την εστία του. Η ομάδα της Λευκάδας την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει τον Παναγρινιακό στο Αγρίνιο.

Τηλυκράτης (Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Κυριάκης, Ζδράβος, Γκουντρουμπής, Οκάν, Νιφορόπουλος