fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γ’ Εθνική: Ντέρμπι με τα όλα του και νικητή τον Παναγρινιακό (φωτο)

Με «χρυσό» σκόρερ τον Βασίλη Γκόλια σε ένα επεισοδιακό ματς ο Παναγρινιακός επιβλήθηκε του Ναυπακτιακού Αστέρα

Ντέρμπι με τα όλα του και νικητή τον Παναγρινιακό, με 2-1, ήταν αυτό στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου απέναντι στον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Μόλις στο 3′ ο Παναγρινιακος άνοιξε το σκορ με τον Κατσή. Ο νεαρός από καλή θέση σούταρε και η μπάλα βρήκε αρχικά στο δοκάρι και στην πλάτη του τερματοφύλακα πριν καταλήξει στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο ωστόσο μέχρι το ημίχρονο οι αξιοσημείωτες στιγμές ήταν ελάχιστες.

Στην επανάληψη οι Αγρινιώτες μπήκαν πιο δυνατά. Όμως στο 63′ σε μια φάση που ξεσήκωσε μεγάλες διαμαρτυρίες ο ρέφερι καταλόγισε πεναλτι υπέρ του Ναυπακτιακού. Ο Κοντογιάννης απέκρουσε την εκτέλεση.

Στο ριμπάουντ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν από κοντά με τον Μαχαίρα.

Στο 78′ ο Παναγρινιακός διαμαρτυρήθηκε εκ νέου. Οι γηπεδούχοι φώναξαν ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή μετά από σέντρα σου στα αριστερά της επίθεσης

Στο 81′ ο Καντάνης ανετράπη στην περιοχή, με τον διαιτητή Νίκου να καταλογίζει πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ σε έξαλλους πανηγυρισμούς ο Γκόλιας.

Το 2-1 έμεινε μέχρι τέλους με τους Αγρινιώτες να παίρνουν σπουδαίο τρίποντο.