ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γερές βάσεις για παραμονή με Σκιαδά ο Παναγρινιακός, 3-1 την Βάρδα (φωτο)

Σπουδαία νίκη, με την οποία βάζει γερές βάσεις για την παραμονή στην κατηγορία πέτυχε ο Παναγρινιακός. Επικράτησε απέναντι στην Βάρδα με 3-1.

Ρεπορτάζ και φωτογραφίες: Χρήστος Θεοδωρόπουλος

Πολλά λάθη και δυνατές μονομαχίες στο πρώτο εικοσάλεπτο και παιχνίδι κέντρου. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 8′ με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή που πέρασε πάνω από το δεξί δοκάρι.

Μετά τα μισά του πρώτου ημιχρόνου ανέβηκε ο Παναγρινιακός. Απείλησε μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ του Τσοπανα στο 25′. Συνέχισαν την πίεση οι γηπεδούχοι και με τρομερό σουτ του Σκιαδά στο 40′ άνοιξαν το σκορ.

Ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου με απίστευτο γκολ του Κατσή οι Αγρινιώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους.

Με το «καλημέρα» στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Μπίσα, αιφνιδιάζοντας την ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου. Στο 60′ παρόλα αυτά, έγινε το 3-1. Κόρνερ του Μήλιου κατέληξε στον Φραγκούλη, που σκόραρε με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι.

Ο ρυθμός έπεσε μετά το τέταρτο γκολ στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως το 3-1 παρέμεινε ως το τέλος.