ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η Αναγέννηση Άρτας επέστρεψε στη Γ’ Εθνική χάρη σε απίστευτο γκολ που… δεν μέτρησε (video)

Το γκολ που σκοράρει ο Άρης Φιλιατών είναι ξεκάθαρο. Ωστόσο δεν μέτρησε ποτέ…

Άρης Φιλιατών και Αναγέννηση Άρτας έδιναν τη μάχη για την άνοδο στη Γ’ Εθνική στην τελευταία αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος.

Ο Άρης Φιλιατών ήθελε νίκη με διαφορά δύο τερμάτων επί της Αναγέννησης για να πανηγυρίσει την άνοδο. Μέχρι το ημίχρονο προηγούταν με 2-0. Στην επανάληψη η Αναγέννηση Άρτας μείωσε σε 2-1 και λίγο πριν τη λήξη του ματς συνέβη μία αδιανόητη φάση…

Τι ακριβώς συνέβη; Από απευθείας χτύπημα φάουλ η μπάλα πέρασε τη γραμμή μεν, αλλά χτύπησε στο σίδερο εντός της εστίας και εξοστρακίστηκε με δύναμη…

Διαιτητής και επόπτης θεώρησαν ότι η μπάλα βρήκε στο δοκάρι… Ωστόσο η εικόνα δεν επιδέχεται αμφισβήτησης.

Για το γκολ αυτό που δεν μέτρησε ο Άρης Φιλιατών στερήθηκε την άνοδό του.