Ισοφαρίστηκε στο 93′ η Γεωργία του βασικού Σενγκέλια

Βασικός και εξαιρετική παρουσία ο Λέβαν Σενγκέλια του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι Γεωργία-Σκωτία, όπου το σκορ διαμορφώθηκε στο 2-2.

Το ματς της Τιφλίδας για την 9η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου, ήταν αδιάφορο ουσιαστικά, καθώς οι μεν Γεωργιανοί θα είναι σίγουρα στα Play Offs και μπορεί να βρεθούν στον δρόμο της Ελλάδας τον Μάρτιο, ενώ οι Σκωτσέζοι έχουν προκριθεί στα τελικά, πιθανότατα ως δεύτεροι του γκρουπ.

H Γεωργία προηγήθηκε δύο φορές με τον Κβαρατσχέλια, η Σκωτία όμως πήρε ισοπαλία στην Τιφλίδα.

Στο 15′ η Γεωργία άνοιξε το σκορ με προβολή του Κβαρατσχέλια. Έφτασε πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ, στο 25′, όταν ο Σενγκέλια υποχρέωσε σε επέμβαση τον Κλαρκ με δυνατό σουτ.

Η Σκωτία ισοφάρισε στο 49′ με τον Μακ Τόμινεϊ.

Ο Σενγκέλια, στο 56′ με φοβερή εκτέλεση φάουλ, υποχρέωσε τον Κλαρκ σε καλή επέμβαση. Ένα λεπτό αργότερα όμως, ο Κβαρατσχέλια δε συγχώρησε. Με υπέροχο δεξί σουτ νίκησε τον Κλαρκ για το 2-1.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε το 2-2, όταν ο Σάνκλαντ σκόραρε με το κεφάλι, έχοντας μπει στο ματς στο 86′.