ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Ισόπαλη η Κ19, «τριάρα» η Κ17

Μία ισοπαλία και μία εμφατική νίκη με τριάρα περιλάμβανε το Σάββατο για τις υποδομές του Παναιτωλικού. Τι έκαναν οι Κ19 και Κ17.

Στο παιχνίδι της Κ19, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 1′ της αναμέτρησης. Ωστόσο ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στο 37′ με τον Νικολάου. Το 1-1 ήταν στο σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος πήρε ξανά προβάδισμα στο 52′. Ισοφάρισαν ξανά οι Αγρινιώτες στο τελικό 2-2, στο 75′, ξανά με τον Νικολάου.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος (60’ Αυγέρης), Βασίλας, Κουνάβας, Σοροβός, Δήμος, Νικολάου, Ντάβανος (72’ Παπαδόπουλος), Δασκαλής (60’ Ταράσης).

Η Κ17, για την 15η αγωνιστική του ‘Β ομίλου του πρωταθλήματος της, επιβλήθηκε με 3-0 του Βόλου.

Στο πρώτο λεπτό ο Μωραΐτης έκανε το 1-0. Στο 58’ ο Μπρατσιώτης από πάσα Κυριαζή το 2-0 και στο 83’ ο Καβαλλάρης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Ο Μωραΐτης σημάδεψε το δοκάρι στο 35′.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Τρομπούκης, Κουτσουπιάς, Μποκώρος, Μόκκας (70’ λ.τ. Βλαχοδημος), Ράδος Κοντούρης, Κυριαζής (83’ Γαλιάτσος), Γιωτόπουλος (61’ Καβαλλάρης), Μωραΐτης (83’ Μπίζος), Μπρατσιώτης.