ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ισόπαλος στην επανέναρξη ο Παναγρινιακός (φωτο)

Ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου έμεινε στην επανέναρξη της Γ’ Εθνικής ο Παναγρινιακός.

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά από μήνες για τον Παναγρινιακό που αντιμετώπισε τον ΠΑΣ Αχέροντα Καναλακίου στο Αγρίνιο.

Το πρώτο ημίχρονο

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι. Στο 20′ πολύ καλή επέμβαση του Παρδαλού σε σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Νέα επέμβαση ακολούθησε στιγμές αργότερα. Στο 30′ από επικίνδυνο γύρισμα στα αριστερά οι επιθετικοί του Καναλακίου δεν μπόρεσαν να βρουν μπάλα.

Ο Παναγρινιακός απώλεσε μεγάλη στιγμή στο 32′ με τον Γκόλια να προλαβαίνει σε έξοδό του ο κίπερ των φιλοξενούμενων. Καλό φάουλ σε επικίνδυνο σημείο απέκρουσε ο Παρδαλός στο 36′. Στο 45′ ο Γκασούκας έκλεψε εξαιρετικά τη μπάλα αλλά αστόχησε στο τετ-α-τετ. Το 0-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο

Αν και μπήκε καλύτερα στην επανάληψη ο Παναγρινιακός, το Καναλάκι είχε την πρώτη καλή στιγμή με κεφαλιά να περνά όμως ψηλά απ’ την εστία του Παρδαλού στο 50′.

Άλλαξε πρόσωπα στην επίθεση ο γηπεδούχος με δύο αλλαγές, νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά, στο 54′ πέρασε στη θέση του Ντούλια ο Βασιλογιάννης. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 62′, ο Φραγκούλης αντικατέστησε τον Βασιλάρη. Με σέντρες κυρίως από τα αριστερά προσπαθούσε να απειλήσει ο Αχέρων, οι οποίες περνούσαν ανεκμετάλλευτες.

Διατηρούσαν τον έλεγχο της κατοχής μετά το 60′ οι φιλοξενούμενοι. Μεγάλη ευκαιρία για το Καναλάκι, μετά από σέντρα ξανά από αριστερά η κεφαλιά του επιθετικού πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι, στο 72′. Στο 74′ νέα κεφαλιά πέρασε ψηλά άουτ για το Καναλάκι.

Νέες αλλαγές, στο 79′ για τον Παναγρινιακό, με Γκασούκα και Παναγιωτόπουλο να αποχωρούν, ενώ στο γήπεδο μπήκαν Καλοκαίρης και Αντωνόπουλος. Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκαν στο 85′ οι φιλοξενούμενοι σε υποψία για χέρι μετά από γύρισμα από δεξιά. Σουτ στις καθυστερήσεις έξω από την περιοχή για το Καναλάκι, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παναγρινιακού. Το 0-0 ήταν το τελικό σκορ.

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής εδώ.