fbpx
Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ήταν τελικός για Βόλο και τον πήρε, 2-1 την Κηφισιά (video)

Το ματς κόντρα στη Κηφισιά είχε χαρακτήρα τελικού για το Βόλο, δεδομένου πως πριν τη σέντρα αγνοούσε τη νίκη.

Η ομάδα του Τόλη Μπράτσου κατόρθωσε να πάρει το τρίποντο με αρκετή προσπάθεια.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 21΄. Έπειτα από κοντινό σουτ του Κορνέτ, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, ο Μπερτόγλιο πήρε το…ριμπάουντ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0).

Ο Τσάπαν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα (για διαμαρτυρία) στο 71΄και η Κηφισιά συνέχιζε με παίκτη λιγότερο για τα υπόλοιπα λεπτά του ματς.

Στο 74΄, τρία λεπτά μετά την αποβολή του Τσάπαν ο Βόλος βρήκε για δεύτερη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Οι Γκαρσία και Ντέλετιτς έπαιξαν το ένα – δύο. Ο Σέρβος επιθετικός μπήκε στην περιοχή και με εύστοχο πλασέ ζευγάρωσε (2-0) τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 82΄η Κηφισιά σηκώθηκε από τα σχοινιά κι έβγαλε…σφυγμό. Ο Σάντος με έξοχη ατομική ενέργεια πάσαρε στον Οζέγκοβιτς ο οποίος με διαγώνιο σουτ βρήκε δίχτυα (3-1).

Ο Σάντος πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα για κράτημα στο 85΄κι άφησε την Κηφισιά με 9 παίκτες για τα τελευταία λεπτά.

Ο Βόλος πήρε νίκη από 8 ματς (έχει έναν αγώνα λιγότερο) και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.