Ήττα με 0-2 από τον Ολυμπιακό για την Κ19 (φωτο)

Την ήττα με 0-2 γνώρισε από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό η Κ19 του Παναιτωλικού στο ματς που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Emileon.

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυναμικά στο ματς όμως γρήγορα οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν.

Ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 21′, με κοντινό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ που δεν απομάκρυνε καλά η άμυνα του Παναιτωλικού.

Στο 25′ ο Παχής απώλεσε μεγάλη στιγμή για το 1-1. Το συρτό σουτ του μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο κίπερ των Πειραιωτών. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες. Στο 87′ ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματά του με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Στο 90′ ο Παναιτωλικός έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Αναστασόπουλος.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Καβάλαρης, Νικολάου, Ταράσης, Παχής, Κουνάβας, Μπρατσιώτης, Μπαρλαγιάννης, Αναστασόπουλος