fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ήττα με 3-4 σε φιλικό για την Κ17 του Παναιτωλικού

Σε ένα όμορφο παιχνίδι με θέαμα και πολλά γκολ, η Κ17 του Παναιτωλικού ηττήθηκε με 3-4 σε φιλικό αγώνα από την Ένωση Αγίου Δημητρίου.

Το ματς διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-3, έχοντας τον Σώζο πρωταγωνιστή με δύο γκολ, ενώ με αυτογκόλ σημειώθηκε το τρίτο τέρμα.

Με πέναλτι του Μόκκα η Κ17 του Παναιτωλικού μείωσε σε 1-3 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η Ένωση ανέβασε το δείκτη του σκορ στις αρχές του δευτέρου μέρους, με τον Σπυριλιώτη να σημειώνει το 1-4. Ο Σαλαγιάννης μείωσε σε 2-4, ενώ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Ζαρκαδούλας πέτυχε το 3ο γκολ της Κ17 για το τελικό 3-4.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου είχε πολλές φάσεις και για άλλο γκολ. Ωστόσο ο κίπερ της Ένωσης, Κουτρούμπας με πολλές και εντυπωσιακές επεμβάσεις «κράτησε» την ομάδα του.

Παναιτωλικός (Δημήτρης Θεοδοσίου): Παπαζώης, Νταλιάννης, Βλαχοδήμος, Καπνιάρης, Δρακόπουλος, Κεχαγιάς, Μόκκας, Τσιριμώκος, Μπελάλης, Γιωτόπουλος, Κακιώνης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ρόμπολας, Σαλαγιάννης, Παυλίδης, Ελέζι, Πρωτόγερος, Πιστικός, Γαλαζούλας.

Ένωση Αγίου Δημητρίου (Θεόδωρος Μουχάνης): Κουτρούμπας, Αλπέντζος, Παπαγεωργίου, Λιοπύρης, Πριόβολος, Άρντο, Κωστόπουλος Γ, Σπυριλιώτης, Σώζος, Κοκώνης Κ., Τσεκούρας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γιωτόπουλος, Ρόκκος, Τσόλκας, Καλύβας, Κωστόπουλος Χρ, Καραθάνος, Χυδεριώτης