![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2023/09/k19-3-1.jpg)
Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Κ19 της Super League γνώρισε ο Παναιτωλικός με πέναλτι στο 93′ από τον Άρη.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 31’ από στατική φάση. Ο Παναιτωλικός είχε καλή απόδοση, έχασε σημαντικές ευκαιρίες με Μορφάκη, Νικολάου, Καβαλλάρη, Κοντούρη, Γιωτόπουλο. Πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 86’ με τον Μόκκα.
Ωστόσο ο Άρης έφτασε στη νίκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος (82’ Εσκετζής), Σκούρτης, Μάνος (66’ Γκόλιας), Ράδος, Κοντούρης (82’ Μωραΐτης), Μόκκας, Νικολάου, Μορφάκης (66’ Κακιώνης), Καβαλλάρης (89’ Σκένδρος), Γιωτόπουλος.
![](https://titormosnet.gr/wp-content/uploads/2021/08/logo-png-1-1.png)