Ήττες για τις υποδομές του Παναιτωλικού

Ισάριθμες ήττες γνώρισαν οι ομάδες υποδομής του Παναιτωλικού για τα πρωταθλήματα Κ19, Κ17 και Κ15 νωρίτερα σήμερα Σάββατο.

Η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα στην Χαλκιδική από την αντίστοιχη του Άρη με σκορ 2-1.

Προηγήθηκε με γκολ του Παχή στο 16’. Δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Χατζηιωάννου και πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 74’ με τον Τζίμα.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Σκούρτης (60’ Τσουμάνης), Κουνάβας (75’ Γεωργαλής), Μάνος, Ζαβέρδας, Γκόλιας, Ράδος, Παχής (60’ Ταράσης), Μπαρλαγιάννης, Καβαλλάρης (75’ Λέσι), Μορφάκης (82’ Μωραΐτης).

Πάλεψε η Κ17 αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΠΑΟΚ

Η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού υποδέχτηκε την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ απ’ την οποία γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0, παρά την καλή αγωνιστική παρουσία της.

Δέχτηκε τα γκολ στις αρχές των ημιχρόνων, ενώ είχε ευκαιρίες να διεκδικήσει καλύτερο αποτέλεσμα.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Δρακόπουλος (77’ Σαββίδης), Θεογιάννης, Καπνιάρης, Παυλίδης (46’ Μόκκας), Κεχαγιάς (81’ Χότζα), Μπελλάλης (64’ Σαλαγιάννης), Ελέζι (81’ Τσιριμώκος), Γιωτόπουλος Κακιώνης.

Ήττα εντός έδρας για την Κ15

Την ήττα γνώρισε και η Κ15 στο Emileon από την αντίστοιχη της ΑΕΛ με 1-0. Είχε πολύ καλή απόδοση και χαμένες ευκαιρίες.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 18’ (απέκρουσε ο Τριανταφύλλου) και σημείωσαν το νικητήριο γκολ στο 63’, καταλαμβάνοντας τη 2η θέση στον όμιλο.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου, Μπιτσικώκος, Σαλάππας (74’ Φαρμάκης), Γρατσάνης, Φωλιάς, Τσαπραΐλης, Σταμάτης, Γερνάς (60’ Τέλιος), Ασημακούλας, Βασιλείου, Θεοχάρης.