ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη η Κ19

Εκτός έδρας ήττα στην Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ γνώρισε η Κ19 του Παναιτωλικού με σκορ 3-1.

Παίζοντας με αρκετές ελλείψεις ο Παναιτωλικός παρουσίασε ανταγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο μέρος. Έμεινε ωστόσο πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο ΠΑΟΚ αιφνιδίασε κάνοντας το 2-0 στο 46’. Στο 62’ ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Μορφάκης ως αντικανονικό, με τον ΠΑΟΚ να τριπλασιάζει τα τέρματά του στο 71’.

Ο Παναιτωλικός μείωσε στο 89’ με τον Κακιώνη και παρά τις ευκαιρίες που είχε ακολούθως δεν μπόρεσε να βρει κι άλλο γκολ. Τελικό σκορ 3-1.

Παναιτωλικός (Θεοδοσίου): Λέσι, Γαλιάτσος (73′ Τρομπούκης), Σκούρτης (85′ Καψής), Μάνος, Μόκκας, Κοντούρης, Σκένδρος (80′ Θεογιάννης), Κεχαγιάς (73′ Κακιώνης), Γιωτόπουλος (85′ Εσκετζής), Μορφάκης, Καβαλλάρης.