fbpx
Connect with us

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ηττήθηκε στις καθυστερήσεις η Κ17

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ17 του Παναιτωλικού από την αντίστοιχη του Βόλου, στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League, αλλά παραμένει στη 2η θέση.

Παρά την πλήρη υπεροχή, τις σημαντικές ευκαιρίες και το προβάδισμα που είχε έως τις καθυστερήσεις, πλήρωσε λάθη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και έχασε από την ομάδα της Μαγνησίας.

Στο 69’ από μπαλιά του Σταμάτη ο Καλατσανάς με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση φάουλ (που αμφισβητήθηκε ο καταλογισμός του), οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Πέτυχαν δεύτερο γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με μακρινό σουτ που αιφνιδίασε τον Παπαζώη.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Νταλιάνης (46′ Καλτσής), Δρακόπουλος, Σαββίδης, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Πιστικός (59′ Καλατσανάς), Σταμάτης, Τσιριμώκος (λ.τ. 81′ Τσώρης), Χόντζα, Καραμήτσος (70′ Βασιλείου).