ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ

Κ17: Ήττα με 1-0 στα Γιάννινα

Τον πρώτο της αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα Υποδομής της Super League έδωσε σήμερα η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού στα Γιάννινα.

Απέναντι στην αντίστοιχη του ΠΑΣ ηττήθηκε με 1-0. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 60’ ο Σάλο, που λίγα λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι.

Ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρίες να προηγηθεί με Καβαλλάρη, Μποκώρο, Κυριαζή αλλά και στο τέλος για την ισοφάριση, με τον Καβαλλάρη και κυρίως με τον Μπρατσιώτη στις καθυστερήσεις, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κράτησε απαραβίαστη την εστία του με δύσκολες επεμβάσεις.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Δουφέκας, Μόκκας (22’ λ.τ. Τρομπούκης), Κουτσουπιάς, Μποκώρος (70’ λ.τ. Μπίζος), Καπνιάρης, Ράδος, Κοντούρης, Κυριαζής, Γιωτόπουλος (62’ Γαλιάτσος). Μπρατσιώτης, Καβαλλάρης.